Întrebare recomandată | teo812 a întrebat:

As dori sa achizitionez un telefon nou si nu pe care sa il aleg dintreNokia Asha 302 si Blackberry curve 9320. Astept pareri pro si contra. Multumesc

11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

CATEGORIC BlackBerry Curve 9320, deoarece este mai performant dpdv tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......1_2044.php

Toate cele bune.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut! Daca le-ai gasit tu la acelasi pret, clar zic sa alegi BlackBerry!
Adica ..naiba..telefon mai comun ca un Nokia nu exista - BlackBerry este opusul 'comun'ului, si nu poti spune ca este de nivelul lui Nokia...BlackBerry este de nivelul lui iPhone! Este business class
PRO 302
256K Culori (vs 65K)
Internet (14.4MB vs 7.2MB)
Baterie
Procesor

PRO BB9320
Dimensiuni
Touch Sensitive TrackPad
RAM (512MB vs 128MB)
Camera
Sistem de Operare (RIM vs ..Symbian)
Tastatura

Nu are sens sa fac si 'contra' pentru ca PRO-ul unui telefon est CONTRA celuilalt!
Tu daca nu trimiti foaaarte multe mesaje, ai nevoie de un telefon business sau de unul cu care 'sa te dai mare', atunci ia-ti 302...are procesor mai bun, si este mai potrivit - parerea mea - pentru jocuri!
Sper ca te-am ajutat!

| teo812 explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Ba da. si mesaje si email-uri si vad ca tu esti cel mai documentat, in legatura cu bateria, ma poti ajuta sa imi explici cate putin despre amandoua te rog? apreciez ajutorul tau si al celorlalti, aa si ca jocuri nu am mare preferinta, prefer pokerul de pe BB.

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru teo812):

winking Desi bateria BBului este mai mare, 302 consuma mai putin - deci tine mai mult.
Dar te tine 1 zi fara problema BB. daca il folosesti putin, poate chiar 2! Dar nu cred ca trebuie sa iti faci griji la bateriewinking

| Gabitzu246 a răspuns:

Sunt relativ la fel conteaza si la ce vrei sa il folosesti mai mult

| teo812 explică (pentru Gabitzu246):

Pai,pentru browsing, muzica, retele de socializare. Nu jocuri, am gadget-uri pentru asa ceva. Lucruri obisnuite. Pe mine cel mai mult m-ar interesa bateria la aceste telefoane mai mult, adica autonomia si rezistenta telefoanelor

| Gabitzu246 a răspuns (pentru teo812):

Inseamna ca Nokia ti s-ar potrivi.

| Bizzle a răspuns:

Hey.
Eu asa alege Blackberry e mai bun happy
Succes!

| VictorL a răspuns:

Buna. Eu te sfatui sati ei Nokia asa 302 fiind-ca are un ecran foarte tactil puternic rezistent la apa si tastele sint usor de utilizator procesor puternic de 1 MGHZ eu am Nokia asa 311 si e foarte bun! Bleckberry nu e bun telefon atat de bun in primul rand e mai eftinc si are o denumire pe care ii faci pe toti sa rada de tine! Funda!

| beniamin1994 a răspuns:

Blackberry mai bun mai scump!
Nokia ieftin si slab! tia sugera blackbery daca ai bani! de 10 ori mai bun

| nycu98 a răspuns:

Eu as fi de parere sa iti iei un Nokia Asha 302 e rezistent am avut si eu si inca il mai am are memoria destul de mare wi fi na e fain acum tu decizi merit funda! sunt pro la Nokia Asha 302