| SANDREIH a întrebat:

Astazi am fost sunat prima oara pe numar necunoscut, dupa voce parca era o fetita sau tanti si direct cu cum va numiti.
Am inchis dupa aia dupa 5 minute suna iar numar necunoscut dar i-am dat respins din start.
E vreo ingrijorare aici sau ce as putea face sa nu mai primesc cu numere ascunse?

Răspuns Câştigător
| Alicezzz a răspuns:

Am primit sute de apeluri cu nr ascuns. Nu vad ingrijorarea. Trebuia sa raspunzi si sa vezi ce doreste. Nu raspunzi la intrebari dubioase gen unde stai/ cati ani ai/cum te cheama/ daca esti singur/ unde lucreaza parintii etc. Sunt multi care nu au ce face cu timpul lor si se apuca de sunat.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

A fost doar o greseala a celui care te-a apelat.

| Mayhem666 a răspuns:

Incearca sa raspunzi si sa faci misto de cel/cea care te suna. El/ea te suna sa faca misto de tine, si mai bine faci tu misto de el/ea.

| FluturicaMicaMica a răspuns:

Încearcă să afli cine e raspunzandui cand sună. Dacă te deranjează du-te la politie reclamai polițistului sau sefului si arata-i numărul.

| Violetta321 a răspuns:

Poti sa opresti apelurile cu numar ascuns de la setarile telefonului. Oricum nu ar trebui sa te ingrijorize pentru ca oamenii sunt pusi pe farse si probabil era vreun prieten care voia sa iti faca o gluma proasta sau niste copii prosti care faceau farse la numere random...