| mircea22 a întrebat:

Buna ziua. Dacă aduc telefonul la setările din fabrică, se șterge și contul Google de pe acel telefon?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Bineinteles.

Poți sa îl folosești și pentru internet parțial, daca iti instalezi tu aplicațiile dorite sub forma de APK. (ex: Telegram, WhatsApp, Maps.Me, etc)

Poți folosi chiar și aplicații de la Google, pe care nu te loghezi cu un cont google.

Exemplu: google maps, YouTube, etc

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Contul va ramane. dar trebuie sa te reloghezi ca prima data.

| doctorandus a răspuns:

Unele mobile sunt protejate anti-furt si nu merg decat cu contul de Google folosit initial. Iar daca vrei sa bagi alt cont de Google trebuie mai intai sa-i arati ca detii contul de Google initial.

| NLS a răspuns:

Se șterge absolut TOT, agenda de numere, poze și alte date, conturi, programe, TOT ce a avut pe el.
Va fi exact ca atunci când l-ai scos pentru prima data din cutie.

| mircea22 explică (pentru NLS):

Bun. Dar la repornirea telefonului daca nu introduci un cont Google, se poate folosi telefonul pentru funcția de bază. Apeluri și SMS. Evident fără rețele de socializare...

| mircea22 explică (pentru NLS):

Mulțumesc frumos boss

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Cum a zis si colegul, raman doar chestiile pe care le-ai avut EVENTUAL in Google Drive, Google Photo, sau in Google Calendar.

Si pe care le poti accesa cand te vei re-loga cu contul Google in respectivele aplicatii.

Insa nu toata lumea isi salveaza chestii in Google Photo de exemplu, eu nu folosesc nimic din serviciile lor cloud.

| Babos_Rares-Catalin_1997 a răspuns (pentru NLS):

Și dacă am avut un telefon la care am fost contactat cu contul google iar apoi l-am schimbat și an băgat contul pe alt telefon iar apoi dau resetare din fabrica primului telefon se șterge contul de pe ambele telefoane sau doar de pe cel la care i-am dat resetare? Mulțumesc

| NLS a răspuns (pentru Babos_Rares-Catalin_1997):

Se sterge orice ai avut pe primul telefon, daca dai Factory Reset.
Adica date salvate in memoria telefonului***, poze salvate in telefon***, agenda de numere, contul de Google si alte conturi, TOT.
Ce ai pe al doilea telefon, inclusiv contul de Google, ramane intact.

***Daca ai card de memorie microSD in telefon, datele de pe card nu se sterg (deci poze, video, etc, ce ai pe el).

| NLS a răspuns (pentru mircea22):

Bineinteles.

Poți sa îl folosești și pentru internet parțial, daca iti instalezi tu aplicațiile dorite sub forma de APK. (ex: Telegram, WhatsApp, Maps.Me, etc)

Poți folosi chiar și aplicații de la Google, pe care nu te loghezi cu un cont google.

Exemplu: google maps, YouTube, etc

| Hyperion7 a răspuns:

Daca faci hard reset(din butoane) îți va cere unul din conturile google pe care le-ai avut pe telefon.
Iar dacă dai resetare din setări, se va șterge și contul Google.

| Tudose_Alexandru_Bogdan_1977 a răspuns:

Da. Tot ce ai pe acel telefon se pierde. Iti raman poze si agenda in Google Photo si Google calendar