| ToltoasaAlina a întrebat:

daca am sters niste poze pe un sistem Android, se pot recupera cumva, exista un folder "sterse recent" ca la iOS? Multumesc

Răspuns Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

Folder-ul "sterse recent" este un fel de "Cos de gunoi", unde se muta temporar fisierele sterse.
La Android poti recupera pozele doar daca ele au fost pe CARTELA de memorie (ceea ce nu az iPhonurile).
Se scoate cartela de memorie, se conecteaza la un calculator printr-un cititor de card-uri si se scaneaza cu un program de recuperare (de exemplu "Recuva" ). Pozele ramase intregi (ne-suprascrise) se salveaza intr-un folder dorit pe calculator.

1 răspuns:
| Cosminfocsa1998 a răspuns:

Nu cred ca la Android este asa ceva...