| AlexGoga7 a întrebat:

Am sters un folder cu niste poze odata cu alte fisiere neimportante....Am intrat in recycle bin dar nu este nimic le-am sters permanent. Are cineva idee de un software pentru deep scan si pentru a recupera fisierele sterse permanent? Inafara de Recuva si alea foarte scumpe

2 răspunsuri:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Fii atent. Iti spun pas cu pas cum sa gasesti pozele, dar chestia asta am testat-o pe windows 7. Daca ai alt windows, incearca totusi. Poate merge.

1. Deschide File Explorer, sau This PC sau cum se cheama la tine. Aplicatia aia care iti arata toate folderele.

2. Gaseste locatia unde aveai folderul ala inainte sa il stergi. Sa zicem ca il aveai pe desktop.

3. Da click dreapta pe locatia unde era folderul cu poze (ex. Desktop) si apasa pe "Restore previous versions". Daca nu apare pe lista din prima, mai incerci odata. Daca il aveai intr-un folder de pe desktop, si folderul ala inca mai exista dai click dreapta pe folderul respectiv in loc de desktop si alegi "Restore previous versions".

4. Alege folderul cu data inainte de a sterge pozele. Adica daca le-ai sters ieri, alege o data inainte de ieri. Sau incearca si tu mai multe.

5. Ti se va deschide un folder cu tot ce ai avut in folderul respectiv pe acea data. Copiaza toate pozele de acolo si da paste unde le vrei si gata happy

Totusi, daca nu merge, Recuva are un free trial cu care iti poti face treaba.

Multa bafta! happy

| AlexGoga7 explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Nu imi merge file history si nu merge sa selectez un drive la el ca sa il activez