| Cristi17771 a întrebat:

Buna ziua, De ce nu îmi mai merg datele mobile? Sunt in Germania, am scos cartela din telefon și am băgat-o din nou și nu mai îmi merg datele, îmi arată 4G tot dar îmi arată un semnul exclamării langa R (roming). Sunt pe abonament în rețeaua Telekom (are treabă cu apn? Este setat broadband).

1 răspuns:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Posibil ca telefonul a depășit datele mobile de 2GB de net.
Tu ai platit abonamentul?
Telefonul nu are nimic schimbă cartela.
Cartela dacă se arde nu mai face contact și nu îți mai apare nimic nici măcar 4G.
S-au cartela e bună, posibil ca în acel slot al cardului să nu mai facă contact când îl bagi.