| Hallyustar a întrebat:

De ce nu îmi merg datele mobile pe telefon? Au mers o perioada dar acum nu.( Telefon Allview X2 soul, Telekom,net nelimitat pe cartelă, am 4 Gb pe luna și daca mi se termină nu intru la cost, abonament)

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca nu a trecut perioada lunara in care este acivata optiunea, atunci problema s-ar rezolva daca repornesti telefonul (restart sau il inchizi si il pornesti iarasi).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Daca telefonul tau e Dual sim atunci cartela trebuie sa fie la locul sim1, la sim2 nu merg datele deloc
Si mie mi s-a intamplat

Sper ca te-am ajutat!

| Hallyustar explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc. O să încerc opțiunea ta

| aandreidarius a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba merg datele si pe SIM 1 si pe SIM 2 dar nu in acelasi timp. Trebuie sa setezi SIM 2 la Date mobile (din Setari -> Setare dual SIM).

| aandreidarius a răspuns (pentru aandreidarius):

Vreau sa spun ca telefonul nu are nicio problema in realitate. Sunt niste setari care se pot face usor. Acum na, nu spun ca nu e posibil sa intervina ceva dar pentru asta exista service/call center si se poate rezolva destul de usor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hallyustar):

N-ai pentru ce! Abia acum am intrat pe TPU dupa mult timp. Paste fericit! Ai rezolvat problema?

| anonim_4396 a răspuns (pentru aandreidarius):

Auzi aici desteptovici, nu stii tu mai bine decat un profesionist in telefonie. Daca nu stii, taci!

| Betty12345678 a răspuns:

Mai bine mergi la sediul lor sa ti-l faca.