| vladst1 a întrebat:

eu tot nu reusesc sa activez Cortana la un telefon Nokia Lumia 820, dar nici nu vad ca ar exista pe undeva. Am incercat si sa schimb limba tastaturii etc. Pe engleza us si nu se vede nici o schimbare. Dau funda pentru raspunsul care functioneaza.
Ps. Are windows 8.1 developer preview.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil este o chestie legata de IP. iP-ul furnizeaza locatia actuala si nu te lasa sa activezi Cortana. Sa speram ca va aparea Cortana in limba romana in curand