| Calinm22 a întrebat:

Bună ziua, ieri am desfăcut telefonul sa schimb display-ul telefonului și din greșeală am tăiat cablul de la amprentă, acum nu mai apare opțiunea sa activez amprenta și nici nu mai merge, oare o să se strice telefonul in timp dacă nu mai are amprentă? Sau este o problemă minoră

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă reușești să și schimbi "cablul" ăla, refaci și amprenta

Bula
| Bula a răspuns:

Pur si simplu nu va functiona functia de amprenta.

| Frank51 a răspuns:

Se transformă într-un înger în timp.

| literallythesamebruh a răspuns:

Amprenta este pur și simplu un add-on al telefonului. Acel cablu/flex se schimbă și nu reprezintă ceva care să afecteze hardware-ul/software-ul în timp.

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Se poate inlocui butonul, dar amprenta nu va mai merge.

https://www.mobitel.ro/buton-home-iphone-7/