| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua!
Ma intereseaza sa cumpar un telefon cu protectie la ochi, am avut un Assus Zenfone 3 avea o luminozitate ok, acum am un Xiaomi si are o luminozitate foarte puternica si ma dor ochii din aceasta cauza.
Ce telefon imi recomandati?
Buget maxim 2000 de ron.
Voi ce telefon aveti?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Da luminozitatea la minim si ai rezolvat lol. Eu am Poco X3 Pro.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"acum am un Xiaomi si are o luminozitate foarte puternica"

știi "butonu" ăla de reduce luminozitatea?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu telefonul este cauza, tu ai setat luminozitatea la maxim, intra in setari si redu luminozitatea astfel se va reduce si consumul bateriei si nu te vor durea ochii, telefonul este bun, daca i ti cumperi altul la fel o sa faci.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu merita sa arunci niste bani aiurea pe alt telefon si cu acesta ce faci colectie? Pina le vinzi dureaza ca lumea nu are bani de dat pe asa ceva, lumea face provizii de mincare ca vine foametea si razboiul, fara telefon traiesti, dar fara mincare nu.

Bula
| Bula a răspuns:

Ai doua posibilitati "ieftine":
1. Reduci luminozitatea din setarile telefonului
2. Iti schimbi telefonul pe unul cu butoane.

| Goete a răspuns:

La orice telefon ii poti regla luminozitatea si inclusiv spectrul albastru, la care te referi tu probabil si care e unica protectie in afara de luminozitate

| Legion7X a răspuns:

Samsung A 32 zic eu.
https://www.emag.ro/......D8DRHTMBM/

Restul depinde de tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Samsung a51, a52. Nu ma așteptăm să fie atât de bune

| DracuIaV2 a răspuns:

Frate gatati odata cu xiaomi ca innebunesc... ia-ti domne un Huawei 2019 si gata ce atata scofala.
https://ae05.alicdn.com/......locked.jpg