| anonim_4396 a întrebat:

Ce telefon imi recomandati si mie?
Buget maxim-1500 de lei.
Orice model in afara de Xiaomi.
Multumesc frumos!

9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nokia, ce model vrei tu. De ce? Poti sa dai cu el de pereti si nu se sparge.

| ReddY25 a răspuns:

Samsung(seriile A,J, M, S Galaxy)
Nokia(seriile Lumia), G50, X10, X20, Nokia 8 sau 5.3
Huawei Nova, P20, P40
Allview
Alcatel
Poate Oppo
LG
Lenovo
Sony
ZTE
Blackberry
Myria
Utok
Asus
HTC
Apple

| liliana77any a răspuns (pentru ReddY25):

Era de preferat sa imi spui un model anume, nu toate marcile de telefoane...

| ReddY25 a răspuns (pentru liliana77any):

Pai poti alege dintr-o gama selecta

| waXonwaXoff a răspuns:

In banii ăștia îți iei lejer un Samsung mid range. Am avut mid range uri de la Samsung o perioadă destul de mare și pot să îți spun că îți faci treaba cu ele. La 1500 m-aș uita și la un iphone sh de pe flip.ro dacă vrei ceva mai de durată. Din proprie experiență îți zic că samsungurile mid range încep să se miște mai încet după 6 luni. depinde ce așteptări ai tu de la telefon

Dacă nu te deranjează ecranul mic sau bateria, te poți uita la un iphone se 2 de pe flip.ro, are chip a15, il tii 4-5 ani lejer. Sau poate și un iphone xr, deși e cam vechiuț (2018) Pt midrangeuri Samsung recomand altex.ro. Nu am avut probleme niciodata. La fel si despre flip, am luat 3 telefoane de la ei și ți pot recomanda cu încredere

| frunzarescu a răspuns:

Cel mai ieftin si bun telefon, raport calitate-pret http://bit.ly/3IPVOOs costa 1150 lei, ecran super-amoled 128 Gb, memorie RAM 6Gb, incarcare super-rapida, protectie la praf si stropi apa, 4 camere...ce sa mai vrei de la un telefon?

| ZianRaisa a răspuns:

Samsung A20 sau ceva de genu la 10 milioane si iti mai raman si 5 milioane in buzunar de un milion iti iei accesoriile si pana la urma ramai cu 4 si telefonul e super bun si arata bine.Recomand castii de Samsung originale sunt vreo 50 de lei si sunt calumea rau.