| Petrica_Giurgica_1994 a întrebat:

Bună ziua... Pot viziona filme sau seriale online pe smartphone cu viteza de 128 kbps?

Răspuns Câştigător
| MediaMaxRO a răspuns:

Buna seara,

In niciun caz. Pe un PC, viteza medie pentru vizionarea filmelor online este de aproximativ 2 Mbps. Pe mobil aceasta scade, insa cu siguranta nu sub 500 Kbps, si in acest caz s-ar vedea cu mari intreruperi.

1 răspuns:
| Ykuzo a răspuns:

Da, se pot viziona doar că o să aştepţi foarte mult ca acestea să fie încărcate.
Îţi recomand să descarci filmul/serialul în telefon şi să îl vizionezi acolo. Dacă telefonul nu suportă formatul fişierului îţi recomand aplicaţia MX Player (Pentru sistemul de operare Android) care te ajută să-l vezi.