| Xenoverse1 a întrebat:

prietena mea si-a luat card sd pentru telefonul ei Samsung A20e si vreau idei cum pot transfera pozele ei din memoria telefonului pe card, poate stiti cum se transfera fisierele pe card.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Import-export din Galerie pentru card sd.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

JicaContra cel mai bun raspuns! Merita o funda.

Bula
| Bula a răspuns:

1. Se introduce card-ul SD in telefon.
2. Se formateaza card-ul, din meniul telefonului. Dupa aceasta formatare, card-ul este gata pentru a fi folosit cu telefonul.
3. Se intra in "Fisierele mele" sau in "Galerie", se aleg (se marcheaza) toate fisierele pe care le dorim a fi mutate, dupa care dam "Mutare" si alegem card-ul SD.
In acest fel, toate fisierele marcate vor fi mutate pe card-ul SD (intr-un folder numit DCIM).

Daca dorim, putem misca fisierele si cu ajutorul unui calculator, conectandu-le cu un cablu de date.

| Catrice a răspuns:

....mutare, copiere d-astea clasicehee hee

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Intri in fisiere si selectezi folderele pe care doresti sa le muti, le copiezi si le transferi pe card. Sau de pe un pc cu cablu de date si cardul in telefon s-au bagat in pc, selectezi folderele cu poze si le muti in folderul cardului sd. happy

| JicaContra a răspuns:

My Files... e o aplicatie pe ORICE Android
si sunt SIGUR ca NU ai iOS pentru ca alea nu au sdcard

oricum, cea mai tare aplicatie de genul asta e Total Commander