| Pufferfish123 a întrebat:

Buna ziua TPU!
Am un telefon Alcatel Ot 233x si am nevoie de cheia de retea(network key).Din cate stiu,telefonul nu este codat in nicio retea,a fost mereu folosit in Telekom,si acum dupa ce l am inchis odata, cand l am deschis imi cerea cheie reteahappy
Care este cheia de retea?
Provider ID:233X-2AVDHU1
IMEI:867425011601714

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E pe cartela SIM.
Daca nu "vede" reteaua, intra la setari - retele si alege manual reteaua Telekom.
Cand a pornit, poti pune inapoi pe alegere automata sau sa-l lasi pe manual.

| Pufferfish123 explică (pentru Bula):

Gen asa face cu orice cartela si pe aceasta e doar un cod lung care nici nu merge

| Bula a răspuns (pentru Pufferfish123):

1. Daca poti, incearca telefonul si cu o altacartele (preferabil Telekom).

2. Du-l la o caserie Telekom sa-ti schimbe cartela.
Nu uita sa salvezi agenda de pe cartela in memoria telefonului!