| angel_2962 a întrebat:

Vreau sa cumpar de pe internet un telefon LG Optimus L7 si am o nelamurire. De obicei telefoanele de pe internet au meniul in romana? Sau... Au si limba romana instalata in ele?

21 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde de varianta/versiunea de soft instalată pe telefon...
Majoritatea au şi soft în limba română.

Eventual, înainte de a-l comanda, ÎNTREBI un reprezentant de vânzări despre acest aspect.

Toate cele bune.

| Minks a răspuns:

Nu iti recomand L7. Are un verisor. Sacadeaza in draci.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Nu stiu ce avea verisoru' lu Minks, dar am un prieten cu acest telefon si se misca fara probleme!

Cum adica? Iti iei un telefon doar daca are meniu in limba romana? Da, toate telefoanele au! Chiar si alea din 2000! La inceput il eu in Engleza..Trebuie sa gasesti vreun adolescent sau..cineva din familie care sa stie engleza si sa ti-l puna pe romana!
Succes!

| Lynna a răspuns:

Da, daca il cumperi dintr-un site din Romania.

| angel_2962 explică (pentru Lynna):

Deci e bine... Am pus intrebarea pentru ca am vazut un comentariu la un site si scria ca telefonul a venit in limba rusa, iar daca e u rusa nu stiu cum sa intru sa instalez romana straight face

Răspuns utilizator avertizat
| xXxMeLexyxXx a răspuns:

Depinde

| SupradozaDeViise a răspuns:

Au si limba romana instalat in el.

| 4827 a răspuns:

Eu am L7 si e in romana. Toate sunt asa daca il cumperi de pe un site romanesc gen Orange, Vodafone etc.

| Salluty a răspuns:

Eu mi-am comandat telofonul tot asa, de pe internet si a venit cu meniul in engleza, dar am putut sa-l schimb in romana.
Tata l-a luat din franta si totusi si el poate avea meniul in romana.
Poate depinde si de telefon dar nah.
Sper ca te-am ajutat

| Eigei a răspuns:

Da tu nu stii sa-l dai in romana?

| AnDrEi66ANDY a răspuns:

Cred ca da. Dar sa il cumperi de pe site-uri romanesti, precum eMAG, pc garage etc.

| YoYo09 a răspuns:

Cred ca orice telefon mai performant au si limba romana la setari de limba!
Succes!

| HawkEyeRO31 a răspuns:

Depinde de unde cumperi. In general telefoanele vin cu meniu in engleza si au si romana

| NicuOfficial a răspuns:

Am avut un Lg kp 500. Foarte vechi si avea limba romana si stiu ca toate telefoanele noi au limba romana, iti recomand un Samsung, eu unul am un galaxy S+.

| rolicx a răspuns:

Nu toate telefoanele au limba romana! Stiu sigur de la HTC, multe vin fara limba romana preinstalata, dar asta nu e o problema la un tel cu android. Uita-te aici http://www.cel.ro/......-black-l/, e mai ieftin cu 80 ron decat la eMAG. Bafta

| vlady1994 a răspuns:

L7 sigur are. in general telefoanele android au liimba romana

| pufoosulLtEu a răspuns:

Nu te baza ca vei gasi sigur 100% in limba romana dar inainte sal cumperi intreaba si tu daca are limba romana si am si eu un telefon de asta si are limba romana si l-am luat din Spania

| XxDeYuTzUxX a răspuns:

Eu zic ca da la opyiuni sau daca nu, sorry.

| vladd78 a răspuns:

Daca iei de pe eBay e foarte posibil sa nu aiba romana. In schimb in general magazinele online romanesti vand telefoanele si cu lb. romana.

| FreeZ a răspuns:

Daca iei un Telefon din Romania acestea obligatoriu va avea instalat si Lb.Romana.
Bafta! happy