| Ionuţ_Andrei_1997_Ea4p a întrebat:

Bunăă, Am un telefon Allview P5 Quad, ieri surorile mele s-au jucat pe el si au format modelul de mai mult de 5 ori si s-a blocat. As vrea sa stiu daca este vreo metoda care sa il deblochez fara sa merg la un Orange shop, tin sa mentionez ca contul de google nu il stiu si nici parola. crying(

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa mergi intr-un Orange Shop cu telefonul si factura de achizitie; acesta va fi trimis in service pentru resoftare. O alta solutia ar fi sa ii efectuezi telefonului tau un hard reset. Pasii pentru efectuarea hard reset-ului ii gasesti aici: http://www.youtube.com/watch?v=29UBXteD6n0.
Tin sa iti precizez ca in ambele cazuri, vei pierde toate informatiile din telefonul tau.

Cu prietenie,
Orange Helper

| Ionuţ_Andrei_1997_Ea4p explică (pentru OrangeHelper):

Vă multumesc din suflet, sunteti un Zeu happy

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Descarcă programul SRS One Click Root for Android ( http://www.srsroot.com/ ), instalează-l și rulează-l; ai un buton „Reset gesture lock"!