| Joker8 a întrebat:

Salut, am un telefon Allview P3 Alldro si am gresit de mai multe ori codul de deblocare,acum imi cere contul si parola de la gmail.dar imi zice ca sunt gresite cu toate ca pe calculator imi merg, cum as putea sa il deblochez, sau sa ii dau reset din fabrica? ( nu vrea raspunsuri de genu "du-te la x sau y", nici sa il trimit la garantie sau mai stiu eu unde...)

3 răspunsuri:
| Te_Iubeshte_Idu_1998 a răspuns:

Creaza un alt cont si parola, poate atunci merge, eu zic sa incerci asa daca zici ca atunci cand le introduci pe pc merg si pe telefon nu...

| Joker8 explică (pentru Te_Iubeshte_Idu_1998):

E posibil sa nu mearga si poate pentru ca trebuie sa fiu conectat la net...dar eu nu am cum sa ma conectez din moment ce nu il pot debloca...

| Joker8 explică (pentru Joker8):

Gata, am rezolvat, pentru cei care inca mai au aceasta problema, scoateti cardul microsd din telefon si opriti telefonul, conectati-l prin usb la un pc, si tineti apasat pe tasta power si volum + pentru a intra in recovery mode...si de acolo resetati telefonul la setarile din fabrica.happy