| IBeliveICanFly3 a întrebat:

Am incercat modelul la telefon de prea multe ori si acum s-a blocat telefonul si imi spune sa bag contul google, dar telefonul nu este setat pe contul meu de google, ci alt cont si nu il stiu.
Cum pot sa il fac sa il deblochez? Tin sa mentionez ca am un Sasmsung Galaxy mini 2.

6 răspunsuri:
| crs122 a răspuns:

Si eu am acelasi telefon si aceeasi problema doar ca nu mai imi aduc aminte contul google si desenul de deblocare l-a incercat soara mea mai mica sa il faca, dar poti sa mergi de unde ti-ai luat telefonul sa ti-l deblocheze

| Xfactor_2745 a răspuns:

Si eu am acelasi telefon dar am patit asta cu alt model de Samsung...trbuie sa te duci sa ti l deblocheze.Nu o sa te coste mult. Sper ca te ama jutat happy

| GrigoRee94 a răspuns:

Incearca sa intri in "Recovery mode"

Cum faci asta? Ti apasata pe BUTONUL POWER+BUTONUL MIJLOC+BUTONUL VOLUM SUS in acelasi timp pana cand iti apare un meniu albastra, navighezi din taste volum sus si volum jos si ca sa selectezi(enter) apesi butonul POWER.Navighezi pana unde scrie wipe data/factory reset si apesi butonul power(aceasta optiune va sterge toate aplicatiile si datele adica setari si etc). Dupa aceea navighezi unde scrie Reboot System Now and esti gata si nu trebuie sa te mai duci la nici un Orange store sau orice alt service cand poti sa iti faci singura big grin Sper ca te-am ajutat, in caz ca esti nelamurita, nu ezita sa ma contactezi big grin

| Viorica_Gheorghe_1992 a răspuns (pentru GrigoRee94):

Multumesc mult, mi-ai fost de mare ajutor

| SirAnarchyOSD a răspuns:

Naspa. Incearca sa bagi celalat cont si daca nu-ti merge du-te la baietii de la Orange, Vodafone sau Cosmote (depinde din ce retea esti) sa-ti rezolve problema.

| Madalina_Chirita_1990 a răspuns:

Am si eu problema asta la viper v1 ....ma poate ajuta si pe mine cineva va rog?