| SimoonaD a întrebat:

Bunaa.Care telefon din cele doua credeti ca e mai bun, mai rezistent in timp si merita cumparat: Samsung s5 mini sau iphone 5c? Si daca stiti care are bateria mai buna...

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S5 mini, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune.

| SouLIce a răspuns:

Iphone 5c nu se mai fabrica si probabil Apple nu va mai trimite update catre acest model
Cu banii care ii dai pe un 5c poti sa cumperi un galaxy s5

| pbsolver a răspuns:

E diferenta prea mare ca sa putem compara... daca erau doua telefoane cu android sau doua cu ios, poate aveam ce compara. depinde la ce-ti foloseste. daca vrei un display bun, camera buna, sistem de operare intuitiv si simplu: ia-ti un iphone. daca te consideri un utilizator avansat si ai avut in trecut un telefon cu android si ai folosit cu usurinta toate functiile lui, ai apreciat posibilitatea nenumaratelor optiuni de customizare si multitudinea de aplicatii gratuite ori disponibile din google play, mergi pe un android.

| TelefonLg a răspuns:

Clar Iphone 5c cu toate ca nu sunt fan Apple dar decat s5 MINi mai bine 5c

| NickPop a răspuns:

Buna simona! Din punctul meu de vedere Samsung galaxy s5 mini! Avand un ecran mai mare si un outfit mai cool!
In cazul bateriei nu cred ca sunt mari diferente!

| CaineleFelinar a răspuns:

Samsung Galaxy S5 are bateria mai buna care tine 27 de ore in apel, 3-4 ore pe filme si vreo 3-4 ore in jocuri. Mai rezistent este tot Galaxy S5 mai ales ca are un ecran destul de rezistent la zgarieturi.