| AnnonomusAnonimusAnonimus2013 a întrebat:

Cand vreau sa intru pe net de pe telefonul meu imi apare retea indisponibila, la fel cand vreau sa am conectez pe fb sau pe mess. De ce? Care este problema?

7 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

De ce oare niciodata nu spuneti fratilor 3 lucruri de baza : ce telefon? Ce retea? Ai credit? Pot fi o multitudine de cauze, dar mai restrangem din ele daca detaliezi problema. Fie nu ai setarile de internet,(depiinde de telefon si retea) fie setarile tale de internet nu sunt activate in aplicatii (depinde de telefon), fie nu mai ai credit sau MB in oferta (depinde de retea), fie aplicatiile tale nu au autorizarile neecesare, fie ai nevoie de setari separate pentru aplicatii si browserul preinstalat, fie setarile standard nu sunt bune si ai nevoie de setari manuale.

| AnnonomusAnonimusAnonimus2013 explică (pentru valentingb):

Samsung Star 3, Vodafone, am credit de 2 zile

| valentingb a răspuns:

Ai nevoie de setari. Nu ai mentionat nimic de setari, deci nu ai pierdut 3 ore incercand sa le faci manual :)) Crede-ma, mentionai asta, 3 ore pierdute din viata nu se uita usor.
Poftim ceva frumos si sper eu, folositor:
https://www.vodafone.ro/....../index.htm

O seara placuta!

| Leatherleader a răspuns:

Poate ti sau terminat MB de internet, verifica!

| ஜÐαɾκPαɳteɾஜ a răspuns:

Asta inseamna ca nu mai ai net.

| StefanCristi55 a răspuns:

Probabil nu mai ai MB de internet pe telefon

| pris99 a răspuns:

Trebuie sa te conectezi la wi-fi sau sa-ti activezi 3G care costa.Depinde daca telefonul este android...