| xGamerZ212 a întrebat:

Care e mai bun dintre j6 2018 si j5 2017, am vazut ca la j5 e octa core si la j6 e doar quad, in special asta ma intereseaza exceptand faptul ca j6 are 3 gb ram si 32 stocare.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

J6 e drăguț de tot și de fapt zice despre el:
Chipset - Exynos 7870 Octa (14 nm)
CPU - Octa-core 1.6 GHz Cortex-A53

| sierra1 a răspuns:

Deci j6 e mai bun ca j5

| anonimg a răspuns:

Samsung Galaxy J5 (2017) este mai bun decat Samsung Galaxy J6.
Poate merge efortul sa cumperi Samsung Galaxy A6 (2018).
https://www.gsmarena.com/......mpare.php3

| sierra1 a răspuns (pentru anonimg):

De ce j6 e mai scump cu o sută lei față de j5?

| anonimg a răspuns (pentru sierra1):

Daca ne luam dupa lista de mai jos, diferenta este la memorie (ram si interna):
https://www.emag.ro/compare/DLS2GJBBM,DKJB4KBBM/

| sierra1 a răspuns (pentru anonimg):

Dublul memoriei interne și 50% in plus RAM bașca un ecran mai măricel face o sută lei?

| anonimg a răspuns (pentru sierra1):

Da. Iar diferența nu este mare. Mi se pare acceptabila. De asemenea diferența poate fi și de la culoare.