| deliapisicutza a întrebat:

Care e mai bun Nokia Asha 201 sau 200?

Răspuns Câştigător
| Diaana2002 a răspuns:

Nokia asa 200 am vrut si eu sa mi-l cumpar costa intre 250-310 lei cam asa nu stiu exact dar este bun are 105 g dar cred ca asta nu te intereseaza cu gramajul are tastatura querty foarte buna este dual sim de exemplu poti pune cartela Orange si cosmote sau Vodafone. Buton de meniu mesaje happy Camera foto/videoFotoDa, 2 MP, 1600x1200 pixeliVideoDa, 176x144@10fps

Transfer de dateWAPDa, WAP 2. 0EDGEClasa 12GPRSDa, Clasa 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 sloturi), 32 - 48 kbps

ConectivitateUSBDa, microUSB v2.0, HSPort infraroşuNuHDMINuBluetoothDa, v2.1 cu A2DP, EDR

Tonuri de apelTipTonuri de apel Polifonice(64), MP3DifuzorDaJack 3.5mm Da

Sper ca ti-am fost de folos sau daca nu iti convine acest tip telefonul Nokia asa 210 iar este bun funde :* :*?

11 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cu mici diferente Nokia Asha 200 este mai bun decat 201.

| deliapisicutza explică (pentru neluL):

Imi poti spune te rog care?

| neluL a răspuns (pentru deliapisicutza):

Nokia Asha 200
-opereaza pe 4 frecvente fata de 201 care opereaza doar pe 2
-este dual sim, 201 nu este
-cand filmezi cu 200 ai Zoom, la 201 nu ai.
-poti sa-ti pui parola la mesaje, la 201 nu poti.
-suporta multe formate audio si video
...si cam atat.

| deliapisicutza explică (pentru neluL):

Mersi foarte mult

| neluL a răspuns (pentru deliapisicutza):

Cu placere! bye, bye wave

| deliapisicutza explică (pentru neluL):

Deci e mai bun? am auzit ca telefoanele cu dual sim sunt mai rele

| neluL a răspuns (pentru deliapisicutza):

Nokia nu are probleme la dual sim.

| deliapisicutza explică (pentru neluL):

Multumesc mult

| deliapisicutza explică (pentru neluL):

Sincer imi place mai mult 201 si la design chiar daca unii spun ca sunt la fel, nu sunt chiar la fel, 200 e mai patratos 201 e mai curbat, si in plus nu imi trebui dual sim, dar suporta audio dar video nu-mi trebuie, cred ca si 200 suporta va suporta audio si habar n-am cum e cu frecventele, si nu cred ca voi filma... dar merci oricum.

| neluL a răspuns (pentru deliapisicutza):

Sincer,eu nu am vorbit de frumuseste aici big grin Daca iti place 201 atunci cumpara 201. Ti-am zis ca nu e mare diferenta intre ele asa ca nu pierzi nimic.

| alin1988 a răspuns:

Nokia Asha 201