| IullyCris a întrebat:

Care e mai bun Samsung Galaxy S3 mini sau Allview Dual Sim P5 Quad? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Mario1999 a răspuns:

E interesant ca pe eMAG au acelasi pret. laughing Oricum, P5 Quad este mult mai performant. Singurul caz in care ai alege S3 mini ar fi cel pentru care tii tu neaparat sa ai un telefon Samsung pentru ca e o firma mai cunoscuta. Allview este o firma romaneasca. Poate iti place acest aspect sau nu. P5 Quad are un ecran mai mare cu 0, 5 inci decat S3 mini, ceea ce este o diferenta semnificativa, procesorul lui este Quad Core de 1, 2GHz, adica mai bun decat cel Dual Core de 1Ghz al lui S3 mini, iar camera este si ea mai buna deoarece are 8 MP si nu 5. In plus, P5 Quad este dupa cum ai mentionat si tu, Dual SIM, iar S3 mini nu. Asta te poate ajuta mult uneori. In concluzie, P5 Quad este mult mai performant dar daca tie iti place Samsung ia-ti S3 mini.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| IullyCris explică:

Vreau un raspuns si de la detinatori:cum se comporta fiecare telefon, cam cat tine bateria, ce se strica mai repede, gasesc husa, folie etc

| Mario1999 a răspuns (pentru IullyCris):

La huse si folii ai o gama larga pentru ambele modele. Poti cumpara usor de pe internet. Pe Okazii.ro, gasesti pentru ambele modele huse si folii la preturi rezonabile. Sunt multe modele si poti gasi anunturi pentru huse cu folie cadou.