| Pockett_Polly_1994 a întrebat:

Care este diferenta dintre un cablu de incarcare pentru telefon cu micro usb si cel cu lightning?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mufa de la cablul Lightning este fara aparatoare metalica. Uite aici: https://www.smart-products.ro/......strikeline
Se zice ca este mai bun si vad ca are garantie pe viata dar si mai scump.

| Beres_Andrei_1982 a răspuns (pentru Salontanul):

E buna mufa dar ffoarte slaba calitate cablu și de obicei se rupe de lângă mufa iar altul costa cam 75lei pe lângă microusb de 15lei și rezistenta de 10ori mai mult la Apple e marketing produse de toată jena la preturi exorbitante

| Salontanul a răspuns (pentru Beres_Andrei_1982):

Daca-l da cu garantie pe viata ma doare in cot ca se strica lunar! Dar mie nu-mi trebuie ca am o gramada de cabluri pe acasa.

| Beres_Andrei_1982 a răspuns (pentru Salontanul):

Garantia nu include cablu sau il include da are garantie mica cat sa il acopere pana se rupe

| Salontanul a răspuns (pentru Beres_Andrei_1982):

Mai omule! Tie ti-a casunat pe mine dar sa stii ca sunt mai incapatanat decat tine. Am sunat la protectia consumatorului si mi-au spus ca sa ma uit pe garantie ce scrie dar ca, de obicei, la unitati care in mod normal nu pot fi desfacute se da garantia pentru intreg produsul si nu pe parti componente. In final am scris la acel distribuitor si mi-a raspuns ca garantia vine pentru intreg cablul cu conditia sa nu fie taiat sau zgariat (ros) de animale. Asa ca mai si lasa-ma! De altfel nici nu ti-am cerut parerea. Raspundei celui de mai sus care a pus intrebarea.

| RareşTPUro a răspuns:

Cred ca singura diferenta este ca cel lightning se poate introduce in iPhone, iPad, iPod in orice pozitie si cel micro-usb doar dintr-o parte. Atata tot. In rest incarca ambele cat este necesar.