| Gass93sv a întrebat:

Care este diferenta intre Android Jelly Bean 4.2 si KitKat 4.4?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Diferenta dintre Jelly Bean 4.2 si KitKat 4.4 este ca in 4.2 merg toate aplicatiile normal, iar in 4.4 kitkat cardul de memorie SD e blocat la scriere pentru majoritatea aplicatiilor cu mici exceptii cum ar fi unele aplicatii preinstalate care mai pot folosi cardul SD in mod normal. Prin urmare, Daca ar fi sa aleg intre 4.2 si 4.4, as alege 4.2 Jelly Bean fara nici o ezitare. Daca insa nu folosesti card de memorie SD, merge si kitkat-ul, iar in alte privinte, diferentele sunt minore, practic miscarea cu blocarea cardului de memorie in 4.4 e un mare pas inapoi. Poate androidul 5 sa mai repare putin din ce s-a stricat in 4.4, dar sigur nu va fi la fel de bun ca 4.2.
4.4 e un android care nu te lasa sa folosesti cardul SD si iti blocheaza aplicatiile care folosesc cardul, iti limiteaza memoria doar la cea interna, facand cardul de memorie greu de utilizat.

1 răspuns: