| HardCore7750 a întrebat:

Salut, 2 intrebari.
Care diferenta dintre un android jelly Bean si unul Froyo( sau cum se numea) sau alt android
ce avantaje aduce android 4.1.2 jelly bean fata de 2.3.6 Ice?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pai 4.1.2 este ultimul android, cel 2.3.6 este veci, mai exact din 2 septembrie 2011). pai in primul rand difera interfata, uite aici mai multe detalii despre versiunile de android http://en.wikipedia.org/wiki/Android_version_history

| HardCore7750 explică (pentru al3xander):

Hmmm. eu stiu ca 4.2.2 e ultimul

| al3xander a răspuns (pentru HardCore7750):

Da scuze m-am grabit, ultimul este 4.3 Jelly Bean

| HardCore7750 explică (pentru al3xander):

Ok

| HardCore7750 explică (pentru al3xander):

Si cat la % difera 4.3 fata de 4.2.2?

| al3xander a răspuns (pentru HardCore7750):

Pai site-ul care ti l-am dat eu de pe wikipedia iti arata caracteristicile noi fata de versiunile precedente. de exemplu in ultima versiune are suport pentru mod de economisire pentru bluetooth, ultima locatie prin WiFi ramane in background chiar daca WiFi-ul a fost inchis si multe altele.

6 răspunsuri:
| IloveSoreMihalache a răspuns:

Jelly Bean e mai bun pentru ca poti sa ai mai multe jocuri pe telefon daca ai acest timp de android iar 2.3.6 este o versiune mai veche. Sper ca te-am ajutat! Funda?happy