| nukeyly a întrebat:

Care este minimul memoriei ce trebuie sa aiba un smartphone sa poti instala pe el diverse aplicatii uzuale [10? 50? 100?] fara sa fie afectata viteza de rulare?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

[10? 50? 100?] - fiind ce, numărul de aplicații sau ce?

| nukeyly explică (pentru sierra1):

Da, numărul de aplicații instalate mai mult de atat nu cred ca trebuie

| sierra1 a răspuns (pentru nukeyly):

Ai mai intrebat și p-aici una-alta dar la capitolul feed-back - zero.

https://www.tpu.ro/......a-aiba-sa/

Oricum, la una mie lei iei un tel ce duce lejer toate aplicațiile alea o sută

| doctorandus a răspuns:

RAM: 4 GB minim în 2022, 6 GB recomandați.

Flash: 64 GB minim în 2022, 128 GB recomandați.

| Wr3nch a răspuns:

Pentru 2022 as zice 6gb ram 128 daca vrei sa poti comuta linistit si sa folosesti aproape orice.

| Wr3nch a răspuns (pentru Wr3nch):

128 gb stocare