| Curios2019 a întrebat:

Care este treaba cu ecranele la telefoanele Samsung din seria s8 si s8 plus? Dupa cateva luni de folosinta cand aprinzi ecranul totul este ok dar parca se ingalbeste..cum sa zic, se "lumineaza" fara rost la bara de notificari si info. Pe scurt...se aprinde, 0, 5 secunde culoarea ok, neagra fiind pe un fundal negru, dar apoi se face acea chestie. Ceva probleme la telefon? Se poate remedia?

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Poti verifica daca ecranul se foloseste de tehnologia adaptabila?
Iar daca nu gasesti o rezolvare si daca este in garantie, stii ce ai de facut.

| Evolution a răspuns:

Este posibil sa fie vreo setare de soft, cel mai ok ar fi sa te duci la un service GSM si sa intrebi daca este normal (noi nu putem vedea ecranul telefonului ca sa ne dam cu parerea), in caz de nu, trebuie sa il trimiti urgent la garantie. E ogramada de bani un display pentru el.

| Curios2019 explică (pentru Evolution):

Va multumesc de sfat, dar la service au zis ca nu are nimic si ca ar trebui sa schimb imaginea. Am schimbat-o, pe ecran negru...nu e nimic. Dar numai cand ecranuk e blocat si il aprind sa ma uit la ceas spre exemplu, se "lumineaza" inutil si urat ecranul. Chiar daca afara e bezna.

| Evolution a răspuns (pentru Curios2019):

Ar trebui sa mai ceri parerea si la un alt service. Eu nu detin acest model de telefon, oricum probabil e din soft si trebuie facut vreo setare.