| SoriSorinHtRC a întrebat:

Am un Samsung s7 care a nu se mai aprinde dar nu mi-a căzut sau ceva doar a încetat sa se aprinda ecranul negru, știți despre ce e vorba?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Resoftare la un service gsm.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bateria este moartă, cumpără i alta nouă acelasi model.

| NLS a răspuns:

Se aprinde LED-ul rosu de incarcare?
Daca da, incearca un Factory Reset, DAR o sa pierzi absolut tot ce e pe el
(ce ai pe card va ramane, DACA scoti din el cardul inainte sa incepi).

Daca nu se aprinde nici un LED cand il pui la incarcat, posibil sa fie mufa de incarcare defecta, sau incarcatorul.

Sau in ultima instanta, ecranul ars.
Sau fisa de alimentare a lui - intrerupta.

Daca ai date importante pe el (dar nu private, gen poze cu parole, poze ce nu vrei sa fie vazute de nimeni),
du-l intr-un service, si nu uita sa le spui sa incerce intai sa-ti salveze datele.

| SoriSorinHtRC explică (pentru NLS):

Pai nu se aprinde led ul de încărcare dar eu folosesc un încărcător wireless si m ai un s7 care se încarcă deci încărcătorul ar fi bun iar mufa de încărcare nu ar avea legătura deci ar însemna ca e ecranul ars?

| iDarkness a răspuns:

A stat un timp indelungat oprit? Fara sa-l folosesti?