| CastiCuMicrofon a întrebat:

Care imi zice un telefon nou maxim la 700 lei de pe care pot sa ma uit la filme online?
Ma gandesc la un Samsung galaxy ace dar nu stiu sigur.
Astept pareri sau sa imi ziceti alte telefoane.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Samsung ace

24 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Ma bucur ca vad ca mai exista oameni
cu bani multi. A vedea filme online
pe telefonul mobil se cheama "streaming video".Si sare bine la factura. Citeste aici:
http://chip.ro/......b-pe-mobil
Nu de alta, dar sa nu se trezeasca parintii cu o factura care sa le produca
palpitatii la inima.
-Sper ca nu te-ai gandit sa vezi filme
online pe o cartela de internet.
-Intereseaza-te inainte la operator.

| CastiCuMicrofon explică (pentru horia2012):

Am conexiune wi-fi de la modem

| horia2012 a răspuns (pentru CastiCuMicrofon):

Asa da. De la modem sau router?
Daca ai router uita-te la caracteristice lui
pentru ca nu toate au rata de transfer mare
ca sa poti vedea cu un telefon fisiere video.
Si in momentul in care tu te uiti la film
s-ar putea ca la calculator sa nu mai poti
face mare lucru.

| CastiCuMicrofon explică (pentru horia2012):

Merge sigur pentru ca mergea cu 4 laptopuri... acum de ce sa nu mearga?
Si da, e router nu modem.
Dar vreau sa stiu daca merge sa ma uit la filme pe Samsung galaxy ace, imi place mai tare decat iphone 3gs

| CastiCuMicrofon explică (pentru horia2012):

Da, ai dreptate: e router. Sunt sigur ca merge deoarece ne uitam pe 4 laptopuri la filme si mergea.
Dar vreau sa stiu daca merge sa ma uit la filme pe Samsung Galaxy Gio (pe vplay si animekage)

| horia2012 a răspuns (pentru CastiCuMicrofon):

Da poti, atata timp cat filmul este in formatul video
suportat de telefon (MP4/h264/h263).
Daca e in format (.flv) nu poti.

| horia2012 a răspuns (pentru CastiCuMicrofon):

Samsung Galaxy Ace e mai bun decat Gio.
Are procesor mai puternic.

| CastiCuMicrofon explică (pentru horia2012):

Nu stiu exact pe vplay si animekage(sau anime. kage) ce format sunt dar sper sa ma pot uita. Stiu sigur ca pe iphone 3gs merge pentru ca are un coleg dea-l verisorului meu.

| CastiCuMicrofon explică (pentru horia2012):

Stiu ca ace e mai bun decat gio. vreau sa imi iau la mana a doua un ace de pe tocmai.ro

| horia2012 a răspuns (pentru CastiCuMicrofon):

Ce browser de internet folosesti.

| CastiCuMicrofon explică (pentru horia2012):

Pe telfon sau pe calculator? Pe telefon voi folosi orice browser pe care merge sa ma uit la filme, iar pe calculator folosesc chrome.

| horia2012 a răspuns (pentru CastiCuMicrofon):

Pe calculator binenteles.
Te-am intrebat pentru ca daca ai fi folosit firefox puteai sa vezi
ce rezolutie au videoclipurile si le puteai descarca foarte usor,
deoarece alt motiv pentru care nu poti vedea un film pe telefon
e rezolutia cu care e transmis pe net. Nu poti depasi rezolutia
telefonului.

| horia2012 a răspuns (pentru CastiCuMicrofon):

Ai grija sa ai posibilitatea de al proba
inainte de al plati.

| CastiCuMicrofon explică (pentru horia2012):

Pana la urma pe care telefon merge sa ma uit la filme mai bine online?

| CastiCuMicrofon explică (pentru CastiCuMicrofon):

Care suporta o rezolutie mai mare? Pe unele siteuri trebuie neaparat Adobe flash player si nu stiu care sa aleg.

| CastiCuMicrofon explică (pentru horia2012):

Deci asa. Asta o sa mi-l iau.

| horia2012 a răspuns (pentru CastiCuMicrofon):

Amandoua au aceeasi rezolutie.
Asta nu e o problema.
Uite aici Adobe flash player pentru Ace:
http://acetips.wordpress.com/2011/11/26/flash-player-11-sga/
sau aici:
http://flashsga.blogspot.in/

| horia2012 a răspuns (pentru CastiCuMicrofon):

Singurul lucru bun pe care il are Gio
e Adobe flash player pe care il
are deja instalat.
In rest nu exceleaza la nimic.

| CastiCuMicrofon explică (pentru horia2012):

La ace pot sa ma uit la filme fara Adobe?

| horia2012 a răspuns (pentru CastiCuMicrofon):

Da, daca sunt in format MP4.
Nu, daca sunt in format.flv (format flash).

| horia2012 a răspuns (pentru CastiCuMicrofon):

Samsung ace

| florin1979 a răspuns:

Ia-ti o tableta pe care o poti folosi si ca telefon :P http://www.pcgarage.ro/......-40-black/

| coolboycatalin31 a răspuns:

Acer cloud mobile este 200 euro, dar il gasesti doar la Orange si momentan nu este in stoc.
http://www.orange.ro/reviews/acer-cloud-mobile--8180#/specificatii

| IQBoxGeek a răspuns:

Salut! In gama asta de pret iti recomand un Android mid-level precum Sony Xperia U pe care il poti gasi pe la 700-800Ron, un pret bun daca iei in calcul datele tehnice la care vine. Mai poti sa mergi si pe Samsung S6500 Galaxy Mini2 sau S6802 Galaxy Ace Duos, doua Androide pe care le poti gasi destul de ieftin. Poti sa te documentezi si in privinta sistemului de operare Windows Phone ca sa vezi daca s-ar potrivi pentru tine dpdv al aplicatiilor si functionalitatii, si sa alegi un Lumia 620. Succes cu ce vei alege!

| HaRaANdReI a răspuns:

SI Nokia 500 este bun pentru asa ceva.