| Faranume242424 a întrebat:

Care rețea mobila din Romania, are netul cu Cea mai mare viteza?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde unde le masori viteza.
Chiar si in propria ta locuinta pot exista diferente de 3-400% sau chiar mai mult, in functie de obstacolele (metalice) din locuinta.
Astfel, se poate intampla si situatia cand intr-o camera ai viteza mare pe 4G, iar intrand in baie sa masori o viteza foarte mica, doar pe 3G, semnalul de 4G sa fie si mai slab.
Diferentele pana la "fundul gradinii" nici nu mai spun... big grin

| Victoria18 a răspuns:

Digi

| francut a răspuns:

Ce mai conteaza care, din moment ce televiziunile afirma ca in Romania este internet de cea mai mare viteza, ca nici America nu are asa ceva!

| xSega a răspuns:

Orange dar dacă vrei doar sa il folosești pentru aplicații nu merita