| Mario1994 a întrebat:

Care sunt cele mai bune telefoane pentru poze?

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iphone x sau Samsung note 8

| Mario1994 explică (pentru RAY):

Ce telefon ai? laughing

| RAY a răspuns:

Nu am un tel cool, am un Samsung a5 2015, dar sunt pasionat de tehnologie

| Mario1994 explică (pentru RAY):

Mișto. Ce parere ai despre Huawei Mate 10 sau P10?

| RAY a răspuns (pentru Mario1994):

Clienti care aveau acest tel mi au spus ca e ok, eu isi recomand iphone 6s sau Samsung s7, apropo de la anul se va ieftini si mai mult aceste telefoane

| Mario1994 explică (pentru RAY):

Am vazut la cineva cum face poze foarte frumoase cu P10 plus, mi-a aratat pozele. Nu se compara cu Iphone 7 ce are Huawei P10. :d S7 e ieftin deja, gasesti la 1500-1800 lei, se va ieftini si S8 pentru ca o sa apara S9 in ianuarie 2018, chiar ca o sa se ieftineasca mai mult, ai dreptate.

| RAY a răspuns (pentru Mario1994):

Adriana nu cumperi un telefon ca sa faci poze, o camera mereu va fi mai buna decat orice iphone sau Samsung

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asus are camera de 13 mp, Motorola.

| Adry05 a răspuns:

Sincer, in ultimul timp pe langa iphone as zice Asus zenfon. URmaresc o pagina si oamenii tot pun poze facute cu el si sunt superbe.

| cristi202 a răspuns:

Nikon, Cannon, Kodak, etc. happy
Pe bune, nu poti avea pretentii de la un telefon sa faca ce face o camera. E ca si cand ai vrea sa folosesti o cazma pe post de sapa. Fiecare lucru isi are intrebuintarea lui. Acum, ca telefonul mai are si camera foto, e altceva, pentru ca sa poti surprinde unele momente din viata, dar nu ca sa vrei calitate de la acele poze. Iar daca chiar vrei, folosesti camere foto dedicate. Pentru ca o fotografie nu sta numai in numarul de pixeli ce il are.

| NLS a răspuns:

Eu am Huawei P 10 Plus si pot spune cu mana pe inima ca sunt uluit cum au evoluat pozele pe smartphone-uri
Si exact cum spunea OnePierce mai sus, LG G6 este un telefon de incredere, sunet bun, poze excelente si relativ ieftin, (mai ales fata de Huawei-ul meu).
Tot poze faine face si Galaxy S8 si flagshipul de la Sony.
Pentru buget, telefoanele din seria J sau A de la Samsung sunt alegerea perfecta, bineinteles, A7/J7 editia 2017. Chiar si la second merita, (cauti produse sigilate)

| TheRealFantasy a răspuns:

In functie de camera, de la buna la slaba (si oarecum si in ordinea pretului, descendent, telefoanele cu camere excelente incepand de la 1500-2000 de lei in sus) ar fi cam asa:
Samsung Galaxy Note 8
OnePlus 5T
Huawei Mate 10 Pro
Apple iPhone X
Huawei P10 sau Honor 9 (au aceeasi camera, honor tine de Huawei)
ZTE Nubia Z17 (cand va aparea prin Romania, va fi mai "de buget")
Iau in considerare telefoane pe care daca as fi avut bani le-as fi luat personal si pe care sa nu le iei doar pentru camera si sa te trezesti ca se strica dupa 2 luni. laughing
Altele ieftine ar fi Umi Z Pro, Doogee Mix, pana si un iHunt One Love sau Like 2 Rainbow 3 e ok la pretul lui, dar astea sunt doar decente.
Unii spun si ca Google Pixel 2 are camera foarte buna, Sony Xperia XZ Premium la fel.

| OnePiece a răspuns:

Toate Huawei-urile cu camere Leica
Moto G5 Plus (doar 1000 de lei)
LG G6
Xiaomi Mi A1 (1100 de lei) si probabil Mi6
Galaxy Note 8 daca ai 800 de euro

| cezar003 a răspuns:

Un Nokia 3310 (2017) si un aparat de fotogrfiat, de la un telefon nu te poti astepta la poze profesionale.Samsung-urile sunt mai indulgente in acest sens

| cezar003 a răspuns (pentru cezar003):

Tine bateria 3 saptamani fara gluma

| cezar003 a răspuns:

Nokia 3310 (2017) mobile was launched in February 2017. The phone comes with a 2.40-inch display with a resolution of 240 pixels by 320 pixels. Nokia 3310 (2017) price in India starts from Rs. 3, 499.

The phone packs 16MB of internal storage that can be expanded up to 32GB via a microSD card. As far as the cameras are concerned, the Nokia 3310 (2017) packs a 2-megapixel primary camera on the rear

The Nokia 3310 (2017) runs Series 30 and is powered by a 1200mAh removable battery. It measures 115.60 x 51.00 x 12.80 (height x width x thickness).

The Nokia 3310 (2017) is a dual SIM (GSM and GSM) mobile that accepts Micro-SIM and Micro-SIM. Connectivity options include Bluetooth and FM.

| Sarcopt a răspuns:

Samsung S8, Huawei P10...

| alecse18 a răspuns:

Orice iPhone de la 5S in sus, si Huawei cu camere Leicawinking

| Cosmo13 a răspuns:

In opinia mea Iphone-urile si Note-urile.