| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt dezavantajele la HTC Wildfire si Lg optimus p970?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dezavantajele faţă de ce alt model?
Sau aşa, la cazul general?
Ori vrei o comparaţie între aceste 2 modele?

Dacă le comparăm pe acestea două, atunci LG Optimus Black P970 este mai BUN, deoarece este mai performant dpdv tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3337&idPhone2=3704

Dacă discutăm DOAR de dezavantaje la caul general, aş menţiona la HTC Wildfire următoarele : display slab ( ca rezoluţie/dimensiuni ), memorie mică, RAMI puţini, transfer de date slab, procesor slab, etc.

Toate cele bune.

| anonim_4396 explică (pentru bursuc001):

Cautam dezavantaje in general, eu vroiam Lg-ul dar nu eram sigura. Am mi-a pus de pe alt cont cateva informatii si pareri despre cele doua si majoritatea mi-au raspus ca ar alege HTC-ul. Verisoara mea are un HTC Wildfire si nu prea am auzit-o sa se plange de el, si de aceea la un moment dat am inclinat spre HTC, fiind singurul despre care stiam cate ceva, avand in vedere ca de LG-ul asta nici nu auzisem... Iar acum sunt indecisa

| bursuc001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi dacă te uiţi la comparaţia de pe site-ul indicat de mine vei observa că LG-ul are :
display/ecran mai mare, rezoluţia este HD ( mult mai bună ), are densitatea pixelilor mai MARE ( deci calitatea imaginii este mult mai bună ), memoria internă este MULT mai MARE ( telefonul va merge mult mai bine, inclusiv aplicaţiile/jocurile ), are mai MULŢI rami ( deci se va "mişca" mai repede ), are cameră secundară şi încă una bună ( deci are 2 camere ), Android upgradabil la v. 4 ( deci MULT mai PERFORMANT ), procesor de 1 GHz ( deci mai puternic, telefonul se va "mişca" mult mai bine ), etc.

Deci LG-ul este MULT mai PERFORMANT decât HTC!