| morenaaa14 a întrebat:

Care sunt diferentele intre iphone 4 si 4s?

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Sa-ti spun ce are 4S in plus
-are ecranul LED-backlit
-accepta si melodii in format M4R ca tonuri de apel
-handsfree integrat
-procesor 1 GHz dual-core ARM Cortex-A9, PowerVR SGX543MP2 GPU, chipset Apple A5
-memorie de stocare pana la 64 GB.
- asistenta Siri cu ajutorul comenzilor vocale
- serviciul iCloud integrat
- integrare cu Twitter
- camera 8 MP, 3264x2448 pixeli cu geolocalizare, detectarea fetei
- filmeaza Full HD 1080p@30fps
- baterie Li-Po 1430 mAh
- transferul de date HSDPA este de 14, 4 Mbps fata de iPhone 4 care are 7.2 Mbps.

La versiunea 4 toate acestea lipsesc sau sunt mai mici ca valori.
Bafta!

| DiamondEyes a răspuns:

4 s este : mai greu cu 3g
bluetooth 4.0, GLONASS [ceva legat de navigatie]
camera 8 megapixeli, pe cand 4 are doar de 5 mpx, lentila cu 5 elemente, detectare faciala etc
Inregistrate video HD de 1080p, pe cand la 4 de 720p
Bateria : pana la 8 ore in 3G pe cand I4 7ore [convorbire]
navigare in WIFI 4s 9 ore, iar la iphone4 de 10 ore
stand by :4s 200h iar iphone 4 300

Capacitate: iphone4 -8gb, iar 4s 16 gb

| al3xander a răspuns (pentru DiamondEyes):

GLONASS este un sistem de navigatie de la "mama rusie". este mult mai precis decat sistemul GPS american si 4S foloseste in paralel amandoua sistemele de navigatie (pentru o precizie mai mare si un semnal mai bun).

| tewutu a răspuns:

Procesorul,siri mai multe