| Claudes a întrebat:

Cat ar costa reparatia la un telefon caruia i se blocheaza touchscreen-ul din cand in cand?
Deci merge perfect, dar cateodata nu mai raspunde la nici-o comanda.
Trebuie schimbat tot display-ul sau se poate repara si mai ieftin?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Salut,
Pentru inceput eu as salva toate contactele, smsurile, whatsappurile si ce alte aplicatii mai folosesti. In plus as scrie undeva setarile de mobil.

As reveni la setarile din fabrica, as instala aplicatia(iile) care fac restore la datele salvate si apoi le-as dezinstala.

As incerca pe cat posibil sa folosesc telefonul asa cum este, fara prea multe aplicatii instalate, decat cele necesare.

As folosi telefonul o perioada doar pentru a valida ideea ca displayul se blocheaza datorita vreunei aplicatii software.

Blocarea touchscreenului asa cum spui tu pare mai mult comportamentul unei incarcari software decat a unei erori hardware.

| Claudes explică (pentru cristimihailov):

Am incercat sa-l folosesc cu alt display si a mers perfect. Nu e de la soft.
Trebuie schimbat tot display-ul, sau poate fi schimbat doar touch-ul? Ca display-ul costa aproximativ 300 de lei (de banii aia iau alt telefon).

| Claudes explică (pentru cristimihailov):

Mda, nu se poate decat sa schimb display-ul sau sa il folosesc asa...