| anonim_4396 a întrebat:

Cat % da un amanet (aproximativ din experienta voastra) pentru un telefon amanetat? Dar cat % da pentru acelasi telefon vandut la ei?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Imi pare ca am mai discutat asta

https://www.tpu.ro/......m-ceva-de/

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Pai uite, eu am dus acel televizor si mi-a dat 1600lei.
acum am un telefon si telefoane duce toata lumea si voiam marti cand il duc sa compar in mintea mea cu cat ati luat voi fiind nou telefonul binenteles

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă e ca nou, primești jumătate din prețul unuia nou (ca la teve-ul in cauză)

| NunuNini a răspuns:

Intrebarea este: de ce iti vinzi lucrurile din casa?

| literallythesamebruh a răspuns:

Decât să îl duci la amanet și să primești probabil jumătate din prețul pe care l-ai dat inițial pentru a-l cumpăra, mai bine îl vinzi pe o platformă online ca OLX sau Facebook Marketplace.

| anonim_4396 explică (pentru literallythesamebruh):

Am sanse sa fiu cautat pe olx in maxim 3 zile? e un telefon din 2018

| literallythesamebruh a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta nu pot să îți garantez. Mergi întâi la amanet să vezi ce preț primești.