| Red24 a întrebat:

Cat de nociv este telefonul, ma refer la radiatii?

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Foarte nesimnificative sunt radiatiile produse de telefoane, cine spune ca sunt nocive ar trebui sa se documenteze serios si sa lase teoria conspiratiei

| Frank51 a răspuns:

Sunt cele mai inofensive radiatii, de ordinul 1*10^5. Radiatiile periculoase incep de la 1*10^18, nu se prea foloseste termenul, EHz - Exahertz, de acolo incep radiatiile cu lungime de unda scurte.

| raMLesS a răspuns:

Nu este deloc nociv.
Ziua, lumina soarelui care iti atinge pielea este de 1000000 ori mai puternica decat radiatia telefonului.

| Zuzu1991 a răspuns:

Faci covid la fiecare 2 ore big grin

| zilog a răspuns:

EU ȘȚIU SIGUR
DACA VORBESTI 5 ORE / ZI TIMP DE 5 ANI rămâi garantat fără sonor
se infecteaza defecteaza te ia cu ameteala
te doare capul
te frige
si nu mai scapi de infectie la urechea interna dincolo de timpan

apoi nu crezi si il muti al urechea cealalt si vorbesti 7 ore / zi si ajungi dupa 4 luni la aceleasi simptome
si mergi la medici iei antibiotice chestii de genul ata
te certi cu toata lumea
si iti est4e rau tot timpul
dar in final iti trece cand dai pe speaker si vorbesit de la distata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atât de nociv cât crezi tu că este.

| User252426 a răspuns:

Nu este nociv, doar pentru creier(Faci dependență).