| infinitespiral a întrebat:

Cat trebuie lasat la incarcat un telefon Nokia Lumia prima data? 24 h sau pana scrie full battery? Din cate am inteles telefoanele astea noi nu au nevoie de formatare. Voi ce spuneti?

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Eu intotdeauna am facut primele 3 incarcari de lunga durata. si nu am avut probleme cu bateriile. mentionez ca 16 ani am cumparat doar Nokia si au mers bine. pe partea cealalta trebuie sa intelegi ca un smart cum e lumia are un consum mai mare si ca urmare bateria nu o sa dureze cte 3 zile.

| thalyslly a răspuns:

De trei ori 12 ore asa scrie in cartea lui

| larisalary12 a răspuns:

Nu mai trebuie tinut la incarcat 24 de ore ca si telefoanele mai vechi, trebuie tinut pana e bateria plina

| Anonimutza123 a răspuns:

Trebuie tinut, timp de 3 zile, la incarcat 12 h,. Momentan presupun ca e plin sau mcar pana la jumatea bateriei. Cand este 0% bateria, il pui INCHIS la incarcat, pana peste 12 h, chiar daca arata ca e gata, sa-l ii 12 re. Apoi tot asa 3 zile. Si eu am smartphone, si de la firma unde am cumparat telefounul, "femeia" de colo mi-a zis ca toate telefoanele "noi " trebuiesc tinute 12 h timp de 3 zile la rand. Sper ca te-am ajutat, si sper si sa tii cont de ceea ce ti-am scris mai sus big grin