| laurentiu345345234 a întrebat:

Ce ati alege dintre LG optimus g2 si Samsung note 3 dati si argumente si o sa aveti funda.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

CATEGORIC Samsung Galaxy Note 3, deoarece este mai performant dpdv tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......8_2490.php

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Salut! As alege LG-ul deoarece:
- are baterie buna;
- este mai ieftin;
- este mai frumos proiectat (dupa parerea mea);
- androidul este al doilea cel mai nou: 4.2.2;
- camera buna (13mp);
- camera secundara mai buna (2.1mp);
- are aceeasi placa video;
- procesor bun.

Succes in alegerea uuia dintre ele! Funda?

| panther2007 a răspuns:

Cand achizitionezi un telefon te gandesti in primul rand pentru ce il iei si ce vrei sa faci cu el.
Acum conteaza desigur si bugetul ce il are fiecare.
Dar sa revin la telefoanele mentionate de tine.
Prima diferenta este extrem de vizibila Samsung Galaxy Note3 are display-ul de 5'7 pe cand LG g2 il are doar de 5'2 (totusi are o densitate mai buna la pixeli), in rest sunt doua paneluri full hd.
A doua diferenta este camera foto video, desi amandou telefoane sunt dotate cu o camera de 13megapixeli mai buna este ceea de pe Samsung.
Vorbim acum de procesoare, Lg G2 este un quad core 2. 2GHz(un procesor bun si de ultima generatie), dar Note 3 este un octa core (insa nu este unul pur sange, adica nativ implementat intr-un singur procesor...sa zicem ca nu e un i7), pentru telefoane octa core inseamna 2 procesoare dar ele nu functioneaza consecutiv, adica au un procesor hard si unul low, in cazul de fata Note 3 are un procesor hard quad core de 2. 3GHz (utilizat doar atunci cand folosesti cu adevarat telefonul, jocuri, filme. Astea folosesc procesorul hard) si un procesor low quad core de 1. 9GHz ce e folosit in procese usoare (ex. navigare pe internet).
O alta diferenta extrem de importanta este memoria Ram, Note3 are 3gb ram iar Lg G2 are doar 2gb (memoria ram creste performanta).
Cam asta sunt diferentele dintre ele, totusi mai exista o diferenta majora. Note 3 are o baterie de 3200 pe cand Lg G2 o are doar de 3000, diferenta dintre ele nu este una mare si relativ nu e niciun dezavantaj, dar exista o problema bateria de la Lg G2 nu se poate demonta (au implementat putin din ideeile celor de la Htc care au facut aceeasi prostie cand au lansat telefoanele One S la acestea ne putand sa fie scoasa bateria, asta e o problema mare).
Si o ultima problema sesizabila este aceasta:
Lg G2 nu suporta card de memorie, deci maximul ce il poti avea este de 32gb.

Daca ai buget pentru a achizitiona Note 3 ti-l recomand ( si eu urmeaza sa achizitionez unu saptamana viitoare...fan note de cand a inceput), totusi daca nu ai buget pentru el orienteaza-te spre acel Lg G2

| Alecsx25 a răspuns:

Depinde ce-ti place, eu as alege LG Optimus 2, imi place interiorul(2 GB RAM, 16 GB MEMORIE INTERNA, CAMERA 13MP etc). Bafta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alecsx25):

Lg Optimus 2 are 2 GB RAM? Nu cred!