| Terf2221 a întrebat:

Ce este cartela prepay si ce beneficii are?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cartela prepay este cea pe care o incarci si functioneaza atata timp cat ai credit pe ea. Beneficii? Ca nu trebuie sa o incarci lunar ca la abonament si o incarci cu cat vrei de la minimul lor in sus. Adica daca minimul este 3 Eu, poti luna asta s-o incarci cu cu 3 Eu dar luna viitoare poti sa pui 10 Eu. La abonament ai facut cu 5 Eu, 5 Eu ramai in fiecare luna daca nu faci costuri suplimentare. La prepay nu poti face costuri suplimentare. Adica sunt numere cu suprapret. Daca te suna unul pe abonament, ai sfeclit-o: iti ia la bani de damblagesti. La Prepay nu-ti poate lua decat cat ai si gata.

| Terf2221 explică (pentru Salontanul):

Mersi mult!

| Salontanul a răspuns (pentru Terf2221):

Multumesc si eu!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La Vodafone vezi aici:
https://www.vodafone.ro/....../index.htm

pentru Orange dă și tu o căutare (pe net) și citești TOATE detaliile corect