| Mark2012012 a întrebat:

Ce inseamna a face root la telefoanele si tabletele cu android? Eu am inteles ca daca nu fac root la tableta mea nu o sa pot copia din calculator pe cardul sd al tabletei jocuri si aplicatii care nu au licenta. Mai pe scurt, fara root nu poti avea aplicatii piratate.

Răspuns Câştigător
| EndTheBestGamer a răspuns:

Cine ti-o zis aia te-o mintit.
A face root inseamna a avea acces deplin la device.
Daca nu urmaresti cu atentie tutorialul in care se face root ti-ai brick-uit tableta
Root-ul vine de asemenea cu niste elemente esentiale cum ar fi :
ChainFire 3D care modifica grafica jocurilor incat sa o poti pune pe device, kill wifi daca vrei sa le faci farse prietenilor inchizand wifi-ul, Poti modifica procesorul s.a.
Daca vrei sa iti rootez tableta instaleaza si un program de backup cum ar fi clock world recovery(parca)
Funda?big grin

1 răspuns:
| Sebastian1996 a răspuns:

A face "root" inseamna ca poti sa intri in setarile sistemului si sa-l personalizezi cum vrei tu. Iar protectia pentru jocuri piratate se dezactiveaza din :setari>securitate>(bifeaza) surse necunoscute. FUNDA?