| MAIA18 a întrebat:

Ce înseamnă că se întrerupe încărcarea la 82? Nu mai încarcă mai departe de 82 când bag telefonul la încărcat.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Inseamna ca e activata functia de incarcare inteligenta, care prelungeste durata bateriei.In momentul in care tu lasi sa se ajunga pana la 100%, asa cum face majoritatea, cand uita telefonul la incarcat, bateria isi iroseste mult mai rapid ciclul de viata, ceea ce nu vrei (daca tii la telefonul tau si nu alegi sa iti iei altul la fiecare doi ani).

Aici niste explicatii :

https://consumer.huawei.com/ro/support/content/ro-ro00772869/

https://playtech.ro/......ani-440912

| MAIA18 explică (pentru dullcat):

Mulțumesc pentru răspuns!

| dullcat a răspuns (pentru MAIA18):

Cu placere.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sau poate e doar bușită bateria.

| relian a răspuns:

Dullcat si linkurile ei bat gardu, eu am telefon de mai bine de 1 an, se incarca la 100%, pun la incarcat si la 10 sau uneori si dupa ce se inchide singur, uneori si la 20-30%, dupa caz iar acu ma uitai, ca tot vad pe voi pe aici vai sanatatea bateriei, la mijne dupa 1 an este tot 100% si il folosesc cum se nimereste, la toate.

Inainte am avut iPhone 6S la ala intr-adevar miarata ca se incarca pana la 85% si spunea ca la 5 dim va continua incarcarea.La asta ce am acu se incarca 100%, am zis are deja 1 an si ceva e 14 pro la bateria asa arata 100% santate, asa ca fiecare spune cum crede, eu spun ce am si ce vad.