| andreyyoo a întrebat:

Ce inseamna cand apare : " shell has been granted superuser permissions " la telefonul s3?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Înseamnă că telefonul tău e root-at și aplicația „shell" a cerut și i s-au acordat privilegii de „superuser" (Admin).

| andreyyoo explică (pentru mihai69):

Mersii si stii cumva cum il unroot-ez, ca asa l-am cumparat si face figuri... Daca ai stii ti-as fi recunoscator.

| mihai69 a răspuns (pentru andreyyoo):

Trebuie rescris flash-ul cu firmware-ul original.
Dar până atunci, cel mai bine ar fi să-i dai un „restore to factory" - rămâne rootat, dar toate gunoaiele celelalte ce s-au adunat în timp sunt curățate și telefonul va fi „ca nou"; abia dacă soluția asta nu e bună, încearcă resoftarea. Nu de alta, dar orice greșeală la faza asta transformă telefonul în suport pentru pahare sau frisbee (alegi tu varianta potrivită ție).