| Theseus a întrebat:

Ce inseamna "Neverlocked"? Am observat ca se foloseste la iPhone-uri dar nu stiu ce inseamna...Pls help happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,si poate baga orice sim in el.De la orice retea.

4 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Adica nu este codat intr-o retea

| Chirality21 a răspuns:

Inseamna ca nu a fost codat niciodata. Adica tu cand cumperi un telefon de la Vodafone cu reducere ti-l da codat pentru 2 ani pe Vodafone dupa te costa 40 lei decodarea. si "Neverlocked" inseamna ca nu a fost niciodata codat in vreo retea anume, adica ca a fost luat la liber, fara abonament. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Chirality21):

Da,si poate baga orice sim in el.De la orice retea.

| Chirality21 a răspuns:

Sa mori tu ca tot lui i-ai dat funda :l eu ti-am scris roman si el.

| Theseus explică (pentru Chirality21):

Tin sa mentionez ca nu eu am acordat funda ci probabil "site-ul insusi" pentru ca nu am mai accesat inrebarea de atunci, mai ales sa dau si funda
Scuze pentru deranj... daca stii vreo cale de schimba castigatorul(desi ma indoiesc) esti binevenit sa mi-o prezinti happy