| Elvina a întrebat:

Ce mi-ati recomanda intre cele doua ebook-uri: Nook Touch WiFi și Kindle WiFi?

Răspuns Câştigător
| myrko a răspuns:

Ce sa zic tu alegi eu cu ce am putut te-am ajutat acuma depinde de tine.

15 răspunsuri:
| stroedaniel13 a răspuns:

Iti recomand acest model: http://bit.ly/1cFmmvg

Dar cel mai bine este sa nu te grabesti. Asteapta pana pe 22 cand vor fi reducerile black friday

| Elvina explică (pentru stroedaniel13):

Buna. Stiu ce zici, doar ca eu nu am bani de Paperwhite. Eu am buget 400 de lei. La Oktal nu mai au Nook Simple Touch, asa ca mai astept pana vineri poate se vor ieftini.

| ShadoWCrist a răspuns:

Nook Touch WiFi

| PisicaDragutza3 a răspuns:

Eu as zice ca sunt CAM la fel. dar as zice sa te asiguri de la parinti. Dar ti-as recomanda Kindle Wifi big grin

| Elvina explică (pentru PisicaDragutza3):

De ce sa iau Kidle? Pentru ca e mai popular? Nu are touch screen.

| myrko a răspuns:

Http://dojoblog.ro/2011/06/25/nook-sau-kindle/ cred ca de aici te poti decide daca citesti.

| Elvina explică (pentru myrko):

Hmm...interesant cum abordeaza nenea acela problema. Eu nu prea stiu daca sa imi cumpar cu ecran tactil sau fara, ca in rest se cam aseamana cele doua.

| myrko a răspuns (pentru Elvina):

Au diferenta intre ele acuma depinde de ce vrei si tuwinking

| Elvina explică (pentru myrko):

Stiu ca au diferente, doar ca nu stiu ce sa aleg. Ma gandesc ca daca are ecran tactil se vad amprentele si poate se strica mai usor. Pe de alta parte am vazut o multime de persoane care au Kindle. Nu vreau sa dau banii aiurea si sa imi para rau apoi.

| Elvina explică (pentru myrko):

Mersi oricum. Voiam sa stiu daca in timp ecranul ala tactil nu se strica mai repede decat unul fara aceasta functie.

| myrko a răspuns (pentru Elvina):

Eu nu cred ca se strica repede adica nah nu e ca o sa te tina o viata dar daca se strica repede nu le mai faceau astia.

| Elvina explică (pentru myrko):

Ele sunt facute ca sa se cumpere. Si cum apar unele noi esti nevoit sa le lasi pe alea vechi si sa cumperi altele. E o industrie. Asa functioneaza. As vrea sa ma tina macar 2 ani. Sunt destul de indecisa. Kindle e fain. Am vazut multe persoane la metrou care eu. Dar daca varianta asta nu are toch screen e naspa. E fain totusi ca are multe formate. Nook are putine formate, dar are ecran tactil. Mersi. Sper sa ma decid pana sambata.

| myrko a răspuns (pentru Elvina):

Nu ai de ce a fost o placere.

| myrko a răspuns (pentru Elvina):

Ce sa zic tu alegi eu cu ce am putut te-am ajutat acuma depinde de tine.

| Vintilabal a răspuns:

E mai ok unul cu touch, depinde de ce vrei tu. aici au preturi bune, in cazul in care nu ti ai luat intre timp. si accesorii dragute http://www.kindlestore.ro/kindle/kindle-fire-hd-7/

| Elvina explică (pentru Vintilabal):

Am cumpărat Nook până la urmă. Cele cu touch de la kindle sunt prea scumpe.