| ioana12121 a întrebat:

Ce parere aveti de telefoanele cu windows? sunt mai ok decat cele cu android?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mi se par ok.Si poate pentru ca eu am cu android.

| sltlp a răspuns:

Ca si optimizare, este net superior oricarui android. Dezavantajul cel mai mare: nu gasesti aplicatii.
Deci iti recomand windows phone doar daca nu esti mare amatoare de jocuri, si te multumesti ed la un telefon cu skyp/facebook/internet/muzica/vorbit... in general lucuri mai simple.
Ca sa intelegi treaba cu aplciatiile, cauta aici: http://www.windowsphone.com/ro-ro/store cateva aplicatii si vezi daca gasesti ce vrei.

| DANIELdnyXD a răspuns:

Aici este alegerea ta!, nu prea imi place windows pe telefoane. nu ai prea multe facilitati ( pe tableta este mult mai ok ), androidul permite mai multe functi, si are un shop mai variat. Oricum aman2 sunt bune, dar eu recomand android!