| DeeaDiDi123 a întrebat:

-Ce parere aveti de telefoanele de la Xiaomi?

24 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Câh.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Catrice):

Ai dreptate, e nașpa.Eu am iphone13.Da.rolling on the floor

| Catrice a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Mi-ai furat telefonul, rusine crying

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Catrice):

Nu mai plânge ți-l vând ție.laughing

| Catrice a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Laule crying

| NLS a răspuns:

Ce model te intereseaza, sau ce gama de pret?

Sunt decente, si reflecta pretul cerut.
(insa depinde exact ce doresti sa cumperi, sunt si modele nerentabile)

Softul e putin ramas in urma (nu e atat de moderna interfata ca la Samsung, dar e usor de folosit, barele glisante sunt late, etc), dar face tot ce trebuie sa faca un telefon inteligent.

Sunt pline de bloatware (aplicatii inutile), si daca le dezinstalezi, telefoanele ieftine se misca si mai bine,...
Iar vorbind despre toate in ansamblu, dezinstaland ce nu e necesar, salvezi bateria de la descarcare inutila, si iti protejezi intimitatea (multe aplicatii colecteaza si trimit date spre serverele Xiaomi. Dar asta se intampla la toti producatorii).

Daca te intereseaza cum se dezinstaleaza apps urile inutile, si care sunt, imi poti scrie pe privat.

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Eu am in casa doua (un Redmi 9 cu 3GB RAM, si un Redmi 9T cu 4GB si 128 stocare.
Acesta din urma e cea mai buna alegere daca ai un buget de ~800 RON.

Daca te intereseaza intervalul 1300-1400, Redmi Note 10 Pro e ceea ce trebuie.

PS: daca nu esti multumit de felul in care fac poze in conditii de lumina scazuta, foloseste Google Camera.

| aXy99 a răspuns (pentru NLS):

Nu reflecta pretul cerut, de multe ori sunt best-buy in categoria lor de pret. Depinde, desigur, despre ce model vorbesti. Nu sunt pline de bloatware, cel putin nu cele din Europa.

Răspuns utilizator avertizat
| NLS a răspuns (pentru DeeaDiDi123):

Nici eu nu sunt neaparat fan Xiaomi.
9T e doar telefon secundar, sa imi menajez Huawei-ul, care e mai batran dar ma multumeste inca pe partea de foto.
Cand o sa fie un telefon nou, o sa vad ce aleg, intre Huawei, Oppo, Vivo, Xiaomi, OnePlus, poate Motorola sau Sony (desi nu sunt deloc fan 21:9).

| gabicoo a răspuns:

Bune! Dar nu te dau pe spate!
Pe scurt: telefoane normale!

| Lukasssz a răspuns:

Sunt bune pentru pretul lor.

Răspuns utilizator avertizat
| Legion7X a răspuns:

Nu știu n-am folosit deocamdată.
Dacă sunt pline de aplicații, inutile. Mie silă, și habar n-am cum se dezinstalează din laptop acele app bloatware. din ce știu parcă mai sunt și reclamele acelea integrate in soft. Se dezactivează, nu se dezactivează nu stiu. Oricum, eu nu sunt cu jocurile. Utiliez telefonul normal. Muzică, video, internet. Aplicații, doar câteva care îmi sunt utile.

| Mirel4412 a răspuns:

Toate brand-urile de telefoane sunt bune, depinde de pretul pe care il dai pe ele. Exista xiaomi si de 500 lei, si de 2000 lei si de 6000 lei, acum depinde pentru ce il folosesti. Asa exista si Samsung-uri, etc... Eu folosesc telefonul cam 5-6 ore pe zi, la task-uri cat de cat grele, gen jocuri. Un xiaomi bun pentru mine ar fi poco f3 in limita bugetului meu.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt nașpa unele, ok altele.
Telefoane ieftine cu high performance.

| InYourPants a răspuns:

Naspa

| Gabriel2424 a răspuns:

Raport calitate pret, nu ai ce comentezi, am un redmi note 9 pro de vreo 8 luni si n-am ce sa-i reprosez la banii pe care am dat pe el nu gaseam asemenea specificatii la Samsung de exemplu, unii se plang de aplicatia aia a lor miui, dar pe mine nu ma deranjeaza, la Samsung si iphone platesti brand-ul la xiaomi n-ai asa renume dar calitate daa, am si casti bluethoot xiaomi la 100 lei si fata de precedentele pe care le-am avut inaintr de 3 ori mai scumpe sunt mai bune spre surprinderea mea.

Răspuns utilizator avertizat
| DementuTDi a răspuns:

Chinezarii

| tudor13216 a răspuns:

Is bune rau

| Amalia_Enache_1980 a răspuns:

Eu am un Poco X3 pro si sunt multumit de el. Il folosesc mai mult pentru jocuri, dar face si poze decente zic eu...Se misca foarte bine si pentru mine e perfect la ce-l folosesc.

Răspuns utilizator avertizat