| comedy a întrebat:

Ce parere aveti despre Allview a5 quad? Conteaza mult RAM-ul pentru ca acest telefon are doar 512 Ram, dar are procesorul de 1.3 quad core.?

5 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Degeaba ai un procesor quadcore daca ai doar 512 mb ram.Va trebui sa te limitezi la performantele lui.

| RaduTN a răspuns:

Conteaza foarte mult ramul.Si telefonul meu are 512mb si daca nu folosesc nici o aplicatie deja are 400mb folositi, cand ma joc ceva deja "da pe afara" si incepe lagul.

| ChiarEu2 a răspuns:

Degeaba are procesorul mare daca nu il ajuta memoria RAM!

Cand cumperi un calculator, respectiv telefon primul lucru pe care trebuie sa il iei in considerare este memoria RAM!

Iti recomand un telefon cu cel putin 1GB RAM, 8GB memorie interna si procesor dual-core/quad-core >1, 2Ghz.

| Valon a răspuns:

Iti recomand cu caldura un alview p5, este un telefon cu specificatii de nota 7/10 la un raport calitate/pret foarte bun, asta la o scara in care sunt incluse si LG g3 si s5 si m8t etc.

| comedy explică:

Si atunci nu merita sa il cumpar? Nu se va descurca in aplicatii obisnuite? Ex : facebook, muzica, browser?