| alexsaxx2323 a întrebat:

Ce parere aveti despre Huawei p9 lite?
Doresc sa achizitionez un asemenea telefon
Se descurca bine?
Nu are probleme de soft, sacadari?
Tine bateria?

9 răspunsuri:
| georgianasiiulia a răspuns:

Iti recomnd Samsun Galaxi J5 este mai eftin si mai bun. Huawei sunt telefoane chinezesti de cacao si bateria se descarca foarte repede, nu se descura repede si are proble de soft.

| OnePiece a răspuns (pentru georgianasiiulia):

Tu ai pus mana vreodata pe un Huawei? P9 lite il foloseste pe J5 pe post de hartie igienica.

Eu am P9 lite si sunt foarte multumit de el dupa 5 luni de utilizare. Singura problema pe care am vazut-o este timpul mare de incarcare a bateriei (vreo 3 ore jumate de la 0-100%). In rest, camera buna, procesor puternic, Android 6, interfata prietenoasa. Merita cei 1000 de lei.

| georgianasiiulia a răspuns (pentru OnePiece):

Da am pus mana. Huawei sunt telefoane chinezesti bateria nu te tine dupa o luna merge din ce in cei mai greu si nu costa 1000 de lei si cu J5 nu il folosesti pe post de hartie igienica.

| OnePiece a răspuns (pentru georgianasiiulia):

Eu am P9 lite de 5 luni si nu am nicio problema cu bateria laughing

N-are treaba faptul ca e chinezesc, toate se fac in China.

| georgianasiiulia a răspuns (pentru OnePiece):

Tu habar nai ce inseamna Power Point, Excel, Office Word si ai pretenti sa vorbesti despre un telefon nu mai spuns ca creezi un joc o pagina web. Cica Huawei este un telefon bun.

| OnePiece a răspuns (pentru georgianasiiulia):

De-aia le am instalate si eu pe P9 lite?

| georgianasiiulia a răspuns (pentru OnePiece):

Eu mi-am luat P9 lite nu este bun de nimic. Bateria la el mi s-a stricat dupa o luna a inceput sa mearga din ce in ce mai greu. Ma inpresionat la el foarte tare designul dar in rest este un telefon praf.

| OnePiece a răspuns (pentru georgianasiiulia):

Si tu l-ai dat pe un amarat de J5? laughing

J5 2016, face it or not, nu se compara cu P9 lite. Trebuia macar un A5 2016 daca tot voiai Samsung.

| georgianasiiulia a răspuns (pentru OnePiece):

Nu l-am dat nu il mai folosesc.