| Zdog a întrebat:

Ce parere aveti despre replica Iphone 5S cu android 4.2.2 si cu procesor dual core
Daca am grija de el, cat timp o sa tina? ( un an? )

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Vreo 10 EUR, ceva de genul. Nu am mai comandat de ceva vreme de la ei, dar de obicei pentru un singur telefon cam asa dadeam - 10-12 EUR.

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU-ţi recomand să cumperi "replica" nici unui model de telefon deoarece nimeni nu-ţi poate "garanta" performanţele acelor modele şi vei avea diverse probleme ( nefuncţionare, defecte, nu vor rula unele aplicaţii/jocuri, etc. )...

Toate cele bune.

| Zdog explică (pentru bursuc001):

Http://www.youtube.com/watch?v=95KBSQlcFOU pare un telefon destul de bun...ce zici? :D

| bursuc001 a răspuns (pentru Zdog):

Chiar dacă "pare" destul de bun, eu NU aş cumpăra "replica" nici unui model de telefon happy

O seară/noapte frumoasă.

| KodrutZ a răspuns:

Depinde cum ai noroc. Am comandat pentru mine si pentru amici cel putin o duzina de "chinezarii" de-astea si sint care inca merg fara probleme dupa 3-4 ani. Cu touchscreen si alte alea. Chiar si eu am acum unul si inca merge. Cu bateria, mituri, depinde. Daca iti iei chinezarie, nu fa prostia sa dai o gramada de bani si sa o iei din Ro. Direct din china la maxim 150 EUR iei telefoane frumusele si ai si garantie. De exemplu - https://www.chinavasion.com/......550-Phone/

| Zdog explică (pentru KodrutZ):

Si cat trebuie sa platesc ca sal aduc in Ro?

| Zdog explică (pentru KodrutZ):

Si cum platesc?

| KodrutZ a răspuns (pentru Zdog):

Cum vrea muschiu' tau. PayPal ar fi cea mai la indemina solutie si cea mai sigura.

| KodrutZ a răspuns (pentru Zdog):

Vreo 10 EUR, ceva de genul. Nu am mai comandat de ceva vreme de la ei, dar de obicei pentru un singur telefon cam asa dadeam - 10-12 EUR.

| chioscuta a răspuns:

Cred ca o sa tina un an,dar se va duce repede bateria, si nu vei avea ce sa-i faci, replicile mai au probleme si cu touchscreen-ul, parerea mea este ca nu se merita sa investesti intr-o asemenea porcarie, sper ca te-am ajutat! Funda?

| andreea543 a răspuns:

Eu am avut o replica Samsung galaxy s5 si m-a tinut o saptamana...Depinde cum consideri tu...